nowy numer food forum

Na przełomie kwietnia i maja pojawił się w sklepach nowy numer Food Forum, czyli czasopisma o którym więcej napisałam w tym wpisie (Food Forum – czasopismo o zdrowym odżywianiu). Magazyn możecie kupić stacjonarnie w wybranych salonach Empik, ja jednak namawiam Was do prenumeraty rocznej (6 numerów w ciągu roku).

Po pierwsze otrzymacie wtedy specjalne dodatki Food Forum EXTRA (o tym poniżej), a po drugie zamawiając prenumeratę za pośrednictwem mojego bloga otrzymacie CASEBOOK Food Forum, czyli 80 stronicową książeczkę, w której współpracujący z redakcją dietetycy opisują studia przypadków swoich pacjentów w wybranych jednostkach chorobowych tj. chorobach tarczycy, celiakii, nadwadze i otyłości dzieci. CASEBOOK Food Forum to zbiór wszystkich wydanych dotychczas dodatków Food Forum EXTRA. Jego wysyłka będzie miała miejsce w drugiej połowie czerwca.

Składając zamówienie skorzystajcie z linku (klik) i wpiszcie w pole na kod rabatowy hasło: powiedzdietomnie. Oferta z Casebookiem aktualna jest do  9 czerwca.

food forum promocja

Food Forum EXTRA

Zostając prenumeratorem Food Forum, do wybranych numerów czasopisma otrzymacie dodatki EXTRA obejmujące case study z współpracujących z redakcją gabinetów dietetycznych.

W kompleksowym dodatku znajdziecie – krok po kroku – wszystkie etapy związane przygotowaniem do badania, wpływem fazy przedanalitycznej na badanie hematologiczne po obszerną analizę klasyfikacji wyników zakończoną opisem przypadku.

Zamawiając prenumeratę otrzymacie Food Forum EXTRA Interpretacja badań laboratoryjnych w praktyce dietetyka:

★ Lipidogram oraz markery stanu zapalnego organizmu – do wydania sierpień/wrzesień 2017

★ Choroby tarczycy o podłożu autoimmunizacyjnym: przewlekłe zanikowe zapalenie tarczycy oraz choroba Gravesa – Basedowa – do wydania grudzień/styczeń 2017/2018

★ Zaburzenia gospodarki węglowodanowo – lipidowej: cukrzyca typu I oraz II – do wydania kwiecień/maj 2018

food forum prenumerata

To tyle jeśli chodzi a Food Forum extra, przejdźmy do sedna, czyli do aktualnego numeru Food Forum (kwiecień/maj 2017). Znajdziemy tam między innymi następujące artykuły:

CZY STRES PSYCHOLOGICZNY PROWADZI DO OTYŁOŚCI?

Jemy na pocieszenie, jemy kiedy jesteśmy źli, jemy też kiedy się stresujemy. Stres na pewno nie sprzyja zdrowym nawykom, sprzyja za to powstawaniu otyłości. Z artykułu dowiecie się co mówi na ten temat nauka, czym jest zaabsorbowanie jedzeniem, comfort food i jak wyglądają mechanizmy rządzące zajadaniem stresu.

food forum recenzja

PARA WITAMIN D3 I K2 – ZDROWE KOŚCI A WAPŃ

O witaminach D3 i K2 zrobiło się głośno całkiem niedawno. Artykuł odpowiada na kwestie dotyczące funkcji, dawkowania oraz źródeł tytułowych witamin. Myślę, że warto zapoznać się z tematem, żeby nie zrobić sobie krzywdy  przesadzając z suplementacją.

PROBIOTYKI W CHOROBACH ZAPALNYCH JELIT

Nieswoiste choroby zapalne jelit to zmiany organiczne przewodu pokarmowego, należące do grupy chorób autoimmunologicznych. Zaliczamy do nich między innymi chorobę Leśniowskiego-Crohna oraz wrzodziejące zapalenie jelita grubego.  U osób cierpiących na wspomniane problemy występują zaburzenia mikroflory jelitowej, w związku z czym bada się wpływ probiotyków na poprawę stanu zdrowia pacjentów i ustępowanie objawów choroby. Z artykułu dowiecie się między innymi na czym polega mechanizm korzystnego działania probiotyków i którymi konkretnie szczepami bakterii warto się zainteresować.

WODA – JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIĄ?

Woda jest nam niezbędna do prawidłowego funkcjonowania, choć niestety wiele osób o tym zapomina. W artykule znajdziecie informacje, które są absolutną podstawą i które każdy z nas powinien znać:

  • Jakie jest zapotrzebowanie na wodę?
  • Jak sprawdzić, czy przyjmujemy wysterczającą ilość wody?
  • Jaką wodę wybierać?
  • Czy kawa i herbata odwadniają?
  • Czy można pić wodę z kranu?
  • Czy woda w plastikowych butelkach jest groźna dla naszego zdrowia?

 food forum recenzja

DIETA WEGAŃSKA I WEGETARIAŃSKA W CZASIE CIĄŻY

Wegetarianizm oraz jego bardziej restrykcyjna forma – czyli weganizm, rośną w siłę i mają coraz więcej zwolenników. Taki sposób odżywiania, mimo że uznany za bezpieczny i korzystny dla zdrowia, wciąż budzi wątpliwości u kobiet ciężarnych. Czy możliwe jest zaspokojenie wszystkich potrzeb dziecka dorastającego w łonie matki wykluczając całkowicie mięso, a nawet dodatkowo produkty odzwierzęce jak nabiał czy jajka? Skąd czerpać białko, żelazo czy witaminę B12? Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na łamach najnowszego Food Forum.

BADANIE ŻYWEJ KROPLI KRWI

Temat budzący ogrom kontrowersji w ostatnim czasie. Badanie żywej kropli krwi jest wykonywane przez coraz większą liczbę ośrodków medycyny niekonwencjonalnej (alternatywnej).  Ta metoda ma spore grono zwolenników, którzy deklarują wysoką skuteczność  w wykrywaniu nieprawidłowości  zachodzących w organizmie. Pojawią się także liczne głosy sprzeciwu, negujące wiarygodność omawianej analizy. Czy warto zainteresować się wykonaniem badania żywej kropli krwi? Tego dowiecie się z artykułu.

food forum recenzja

ZDROWA SKÓRA A JELITA

Skóra to świetne odzwierciedlenie tego, co dzieje się w naszym ciele, szczególnie w układzie pokarmowym. Zmiany skórne to nie tylko problem powierzchniowy – przyczyn trądziku, egzemy czy wysypki często trzeba szukać głębiej, badając funkcjonowanie całego organizmu. Przykładowo uszkodzona mikroflora jelitowa może objawiać się zmianami skórnymi w postaci trądziku. Dlatego zanim zainwestujemy w kolejny krem, przyjrzyjmy się najpierw kondycji naszego układu pokarmowego i mikroflory jelitowej.

Oprócz tego w aktualnym Food Forum znaczenie diety dla koncentracji i pamięci, olej rydzowy jako źródło NNKT, przepis na zieloną detoksykującą sałatkę i kilka innych tematów.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *